Jdi na obsah Jdi na menu
 


Účetnictví

3. 3. 2007

O účetnictví se tu rozepisovat nechci - pokud ho budete vést, rozhodně doporučuji odborníka. Daňovou evidenci zvládne i "amatér", pokud se má kde zeptat na daňové věci nebo sleduje změny v zákonech. Ale účetnictví musí vést opravdu profesionál, aby bylo vše tak, jak má být.

Takže aby to nebylo tak krátký, aspoň nějaké ty hlavní rozdíly (účetní z toho asi dostanou osypky, ale věřte mi, hodně lidí se na to ptá):

daňová evidenceúčetnictví

daníte jen to, co skutečně dostanete zaplaceno a odečtete jen to, co skutečně zaplatíte

daníte i pohledávky a závazky -vystavením faktury vám vzniká výnos ke zdanění, přijetím faktury náklad
časově se rozlišuje jen leasingčasově se rozlišuje, do kterého období patří
nehmotný majetek jde rovnou do výdajůnehmotný majetek nad 60t. se odepisuje
nelze použít paušální výdajeač vedete účto, můžete uplatnit paušál
 

A kdo musí vést účetnictví?

  • subjekty s obratem nad 15 milionů
  • fyzické ve sdružení, kde byť jeden člen vede účto
  • právnické osoby
  • fyzické osoby zapsané v obchodním rejstříku (cizinci např.)
  • výjimku u právnických osob tvoří obč.sdružení, která vedla dříve jednoduché účetnictví, byla posunutá výjimka do 1.1.2008
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

změna - aktualizace

(wasyluková, 23. 6. 2008 11:02)

posunuta hranice obratu 25 mil.cituji:
ostatní fyzické osoby, které jsou podnikateli, pokud jejich obrat podle zákona o dani z přidané hodnoty,1a) včetně plnění osvobozených od této daně, jež nejsou součástí obratu, v rámci jejich podnikatelské činnosti přesáhl za bezprostředně předcházející kalendářní rok částku 25 000 000 15 000 000 Kč, a to od prvního dne kalendářního roku.

DE x paušál

(Já:-)), 6. 8. 2007 19:53)

Přísně vzato podle zákona nelze. Podívejte se např. na D 300 k §7/9.

daňová evidence X paušální výdaje ???

(Jana K., 6. 8. 2007 16:57)

Dobrý den, opravdu při vedení daňové evidence nemohu použít paušální výdaje ? Děkuji za odpověď.